مشاوره حقوقی – مریم شایق ، وکیل پایه یک دادگستری یزد : از جمله خدماتی که در زمره وظایف یک وکیل قرار میگیرد ، ارائه مشاوره  های حقوقی و کیفری در رابطه با پرونده ها و مسائل مرتبط  و در ادامه آن اختلافات به وجود آمده بین افراد است. البته ذکر این نکته خالی از لطف نیست که دعاوی مطرح شده در محاکم قضایی تنها مربوط به مسائل حقوقی نبوده و بسیاری از آنها مربوط به دعاوی کیفری است. بنابراین وکلای مربوط به این دعاوی نیز متفاوت و برای رسیدن به نتایج بهتر در دعاوی های مختلف ، باید یک وکیل مناسب را انتخاب نمود. به این شکل که باید جهت رسیدگی به پرونده های حقوقی از وکلای متخصص حقوقی و برای رسیدگی به پرونده های کیفری از وکلای متخصص کیفری کار مشاوره دریافت نمود.

مشاوره حقوقی - مریم شایق - وکیل رسمی دادگستری یزد
مشاوره حقوقی - مریم شایق - وکیل رسمی دادگستری یزد

کمک گرفتن از وکلای متخصص حقوقی در ارتباط با دعاوی حقوقی بسیار مفید خواهد بود و دلیل این امر، آشنایی و آگاهی کامل این نوع از  وکلا با تمامی جوانب مسائل حقوقی و مرتبط است. بسیاری از افراد قبل از طرح دعوی تمایل دارند که ابتدا  موضوع را با یک وکیل متخصص در میان گذاشته و از  اقدامات قانونی و صحیح در ارتباط با پرونده خود مطلع شوند شوند. باید گفت این اولین و بهترین عملکرد است. اینکه بدانیم آیا اساسا اقدام قانونی ما مفید خواهد بود یانه؟ اقامه دعوی به نفع ما خواهد بود یا نه؟ چه اقداماتی باید در جهت منافع خود انجام دهیم؟ از انجام چه اقداماتی خودداری کنیم؟

پیدا کردن پاسخ سوالاتی از این قبیل تنها با دریافت مشاوره حقوقی تخصصی ممکن خواهد بود. البته شایان ذکر است که در ادامه دریافت مشاوره حقوقی ، بهتر است با تنظیم و عقد قرارداد وکالت با وکیل مورد نظر ، پیگیری و رسیدگی به اقدامات پرونده را به وی سپرد.چراکه اصولا به دلیل پیچیدگی شرایط پرونده، خود افراد به تنهایی قادر به کسب نتیجه مطلوب نیستند.

دلیل نیاز به یک مشاور حقوقی مناسب

اینکه عادت کنیم قبل از تنظیم و عقد یک قرارداد، خرید و فروش ملک و هر موضوع مهم دیگری با یک مشاور حقوقی مشورت کنیم ، بخش زیادی از مشکلات حقوقی که ممکن است در مراحل و زمانهای آینده  گریبان گیر ما شود ، مرتفع شوند .چه بسا که  با یک اشتباه کوچک ممکن است مشکلات بسیار بزرگی به وجود آیند که جبران آن بسیار مشکل یا حتی امکان پذیر نباشد.

 

در زیر به مزایای برخورداری از خدمات مشاوره حقوقی اشاره می کنیم:

جلوگیری از بوجود آمدن بسیاری از مشکلات حقوقی

هزینه بسیار کمتر مشاوره حقوقی در قیاس با طرح دعوا

اطمینان و آرامش بیشتر برای انجام فعالیت ها

داشتن عقود معتبر و مستند قانونی

استفاده از اختیارات قانونی در صورت لزوم

رضایت طرفین و بهبود فضای معاملات و عقود

جلوگیری از اتلاف وقت

اعلام ادله مفید توسط وکیل به منظور کسب نتیجه مطلوب

اعلام تمامی راهکار های مناسب جهت احقاق حق

مطلع ساختن مراجعه کننده از حق به جانب بودن وی یا علیه او بودن شواهد و مدارک

جلوگیری از بروز خلل در پروسه دادرسی به موجب رعایت موضوعات بیان شده توسط مشاور

انجام اقدامات قانونی به صورت صحیح و بی اشکال. برای مثال نگارش دادخواست مورد پذیرش دادگاه

تاثیر بسزای مشاوره در موفقیت روند پرونده در صورت صداقت مراجعه کننده با وکیل

برای موفقیت در پرونده های حقوقی و کیفری ، وجود تخصص لازم و ضروری می باشد. اما یک مورد ضروری تر ، وجود تمرکز و دقت در بررسی پرونده ها ، مطالعه بدون وقفه و تطبیق موضوعات مورد نظر با قوانین جاری ، شناخت طرفین دعوا به خصوص طرف مقابل دعوای ما و خلاصه کلام وقت گذاشتن برای پرونده قبل از جلسه دادرسی و یافتن بهترین راه جهت دفاع و به سرانجام رساندن به نحو مطلوب پرونده موکل و در صورت لزوم همراهی و پیگیری بعد از صدور رای می باشد. در همین راستا افتخار من ، مریم شایق ، وکیل پایه یک دادگستری و کارشناس ارشد حقوق خصوصی به عنوان یک وکیل جوان و مستقل در یزد ، سرپرستی و همکاری با یک تیم حقوقی متخصص شامل تعدادی از وکلا و حقوقدانان با تجربه در زمینه کارهای مختلف می باشد.امید است که با بهره گیری از دانش و تخصص های مختلف ، بهترین نتیجه و پاسخ را به اعتماد شما عزیزان و موکلین گرامی بدهیم.

 


آدرس دفتر : یزد ، میدان مهدیه ، ابتدای بلوار منتظر قائم ، جنب برنج عیاران ، طبقه فوقانی مبل آس ، تلفن : 09122026205

 

مریم شایق - وکیل پایه یک دادگستری یزد
مریم شایق - وکیل پایه یک دادگستری یزد